Çilek reçeli; taze çileklerin şeker ve limon suyu ile birlikte uygun kıvam alıncaya kadar kaynatılması ile elde edilen kahvaltılık tatlıdır. Tüm dünyada hemen hemen her evde kahvaltı sofralarında baş köşeye yerleştirilen çilek reçeli başta çocuklar olmak üzere her yaş grubu tarafından büyük bir iştahla tüketilir. Ancak her çilek reçeli sağlıklı değildir. Özellikle içerisinde suni şeker, koruyucu, renklendirici veya katkı maddeleri içeren çilek reçelleri her ne kadar görüntüleri ve renkleriyle cazip bir alternatif olarak görünse de içerikleri bakımından çok da masum değillerdir. Bu yüzden sağlıklı ve doğru beslenmek adına çilek reçeli tüketirken onların görünümleri ile beraber içeriklerine de dikkat etmek gerekir.

Nedir Bu Doğal Çilek Reçeli? 

Doğal çilek reçeli; mevsiminde yetişmiş çileklerin doğal tatlandırıcılar ile birlikte yüksek ısıl işlem uygulanmadan istenilen kıvama gelinceye kadar pişirilmesi ile elde edilen üründür. Düşük sıcaklık altında kontrollü bir şekilde pişirilen çilek reçeli içerisinde yer alan meyveler fiziksel formları ve besin değerleri bakımından maksimum düzeyde korunur. Doğal çilek reçeli içerisinde glüten, renklendirici, koruyucu, jelatin veya bunlara benzer insan sağlığını tehdit edici herhangi bir ürün yer almaz. Doğal malzemelerle hazırlanan çilek reçeli tadı, kokusu, rengi ve besin değerleri bakımdan tüketicilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini en üst seviyede karşılar.

Doğal Çilek Reçelinin Sağlıklı İçeriği 

Sağlıklı ve güvenilir doğal çilek reçeli içerisinde doğal koşullar altında yetiştirilmiş GDO içermeyen çilekler ve doğal tatlandırıcılar kullanılır. Şeker ya da türevleri yerine hurma suyu, elma suyu kullanılabildiği gibi herhangi bir tatlandırıcı malzeme eklenmeden de hazırlanabilir. Ayrıca reçelin besin değerini arttırmak için içerisine doğal Chia tohumu da eklenebilir. Chia tohumu, yüksek miktarda omega-3, lif, protein, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve demir gibi önemli besinleri içeren bir gıdadır. Ayrıca antioksidan bakımından da oldukça zengin olan Chia tohumları ile zenginleştirilmiş doğal çilek reçeli hem sağlıklı hem de besleyici bir tercihtir.

Doğal ve Katkısız Çilek Reçeli Nasıl Tüketilir? 

Doğal ve katkısız çilek reçeli başta kahvaltı öğünü olmak üzere günün geri kalan zamanlarında da atıştırmalık olarak tüketilebilen lezzetli bir alternatiftir. Ayrıca bu reçel tüketici tercihine bağlı olarak farklı tariflerin hazırlanmasında da kullanılabilir. Kek, pasta, smoothie, meyveli yoğurt gibi yiyeceklerin içerine eklenebilir. Tariflere görünümü ve rengi ile renk katar, doğallığı ile gerçek çilek aroması lezzetini sunar ve içerdiği vitamin ve mineraller sayesinde yiyeceklerinizi zenginleştirir. İhtiyaca veya isteğe bağlı olarak farklı şekillerde tüketilebilen doğal çilek reçeli Pol’s Gurme tarafından geleneksel reçel tariflerinden hareketle modern üretim teknolojisi çerçevesinde üretilir ve tüketicilerine sunulur.

Sağlıklı Tüketim İçin Muhteşem Lezzet Deneyimi; Pol’s Gurme Doğal ve Katkısız Çilek Reçeli 

Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli, tamamen doğal çilek meyvelerinden üretilir. Pol’s Gurme, geleneksel reçel tarifleri çerçevesinde vakumlu kazanlarda uygun miktarlarda malzemeleri düşük sıcaklık altında pişirerek reçel üremini gerçekleştirir. Üretimin her aşamasında uzman kontrollerinden geçirilen Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli hazırlanırken herhangi bir katkı maddesi ya da glüten kullanılmaz. Kahvaltı masalarını zenginleştiren, eklendiği her tarife lezzet katan Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli sağlığınızı garanti altına alır.

Pol’s Gurme Doğal ve Katkısız Çilek Reçelini Tercih Etmeniz İçin Dokuz Neden 

Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçelini gönül rahatlığı ile tercih edebilir, güvenle tüketebilirsiniz. Çünkü Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli;

  1. İçerisinde koruyucu, renklendirici veya sağlığa zarar verebilecek herhangi bir katkı maddesi bulunmaz.
  2. Mevsiminde yetişmiş GDO içermeyen taze çilek meyvelerinden hazırlanır.
  3. Chia tohumları ile zenginleştirilmiştir.
  4. Suni şeker veya türevleri yerine doğal hurma suyu ile tatlandırılmıştır.
  5. Ph dengesini ayarlamak için doğal limon suyu eklenerek pişirilmiştir.
  6. Yüksek oranda (%65) meyve içerir.
  7. Yüksek ısıl işlem altında pişirilmediğinden içesinde yer alan meyvelerin görünümleri ve besin değerleri maksimum seviyede korunur.
  8. Vegan tüketime uygundur.
  9. Yüksek enerji ve vitamin kaynağıdır.

Doğal ve Sağlıklı Tüketim Herkesin Hakkı! 

Pol’s Gurme Doğal ve Katkısız Çilek Reçeli ile Gerçek Lezzeti Keşfedin! 

Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli, gerçek lezzeti keşfetmeniz için ideal bir seçenektir. Bu reçel, taze çileklerden yapılmıştır ve hiçbir katkı maddesi içermemektedir. Zengin besin değerlerine sahip Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçeli, kahvaltılarda veya günün herhangi bir saatinde her yaş grubu tarafından gönül rahatlığı ile tüketilebilir. Gerçek lezzeti ve doğallığı fark etmenizi sağlayacak Pol’s Gurme doğal ve katkısız çilek reçelini sepetinize ekleyip hemen siparişinizi verebilirsiniz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.