Freeze dried gıdalar günden güne popülaritesi artan ürünlerin başında yer alıyor. Yedikçe yenilen, tüketicilerini doğallığı, lezzeti ve kalitesi gibi pek çok yönden büyük oranda tatmin eden freeze dried gıdalardan en çok tercih edilen ürün grubu ise freeze dried meyveler. Dört mevsim erişilebilen, farklı farklı şekillerde tüketilebilen freeze dried meyveler geleceğin yeni nesil atıştırmalığı olma yolunda hızla ilerliyor. freeze dried gıdalar nelerdir? ‘’Freeze dried’’ ön adı ile başlayan ürünleri bu kadar özel hale getiren nitelikleri nelerdir? ve nasıl tüketebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinmeye hazır mısınız?

Freeze Dried Meyve Nedir? / Önce Tanışın! 

Freeze dried meyve, gıdanın dondurulması ve ardından içindeki tüm suyun çıkarılarak geriye sadece gıdanın saf, kuru içeriğinin bırakılmasıyla elde edilir. Bu işlem zaman alıcı ve zahmetlidir ancak tamamlandığında dondurularak kurutulmuş gıdalar uzun ömürlü raf ömrüne sahiptir. Serin ve kuru yerde, hatta bazı durumlarda oda sıcaklığında saklandıkları takdirde de yıllarca dayanabilirler. Freeze dried gıdalar aynı zamanda oldukça hafif ve kompakttır. Örneğin küçük bir kutu ya da çantaya bir yıl yetecek kadar freeze dried meyve koyabilirsiniz, bahsedilen bu özellikleri sayesinde uzun süreli ve acil durum gıda depolaması için uygundur.

Neden Freeze Dried Meyveler? / Daha İyi Anlayın! 

Pratik olsun, sağlıklı olsun, doyurucu olsun, kaliteli olsun, dayanıklı olsun, besleyici olsun, doğal olsun, katkı maddesi içermesin vb. taleplerinizin hepsini tek bir üründe arıyorsanız freeze dried meyve alternatifleri sizin için harika bir seçenek. Peki freeze dried meyveleri bu kadar harika yapan nedir? İşte nedenleri;

  • Herhangi bir pişirme veya hazırlık gerektirmezler.
  • Tatları enfestir! Freeze dried gıdalar, taze besinler kadar iyidir.
  • Dondurularak kurutulmuş gıdalar, hareket halindeyken sağlıklı kalmanıza yardımcı olan besin, mineral ve vitaminlerle doludur!
  • Elektrik veya su olmadığında taze gıdalara alternatif olarak kullanılabilirler.
  • Uzun bir raf ömrüne sahip oldukları, hafif ve taşınabilir oldukları için acil durum hazırlık kitleri ve acil durum çantaları için mükemmeldirler.
  • Seyahatler için idealdir, hemen açılıp tüketilebilir.
  • Dondurularak kurutulmuş meyvenin en iyi yanı, içine herhangi bir koruyucu madde eklenmemiş olmasıdır.
  • Taze veya dondurulmuş gıdalara göre daha az kalori içerirler.
  • Orijinal dokularını, aromalarını, renklerini ve besin değerleri korurlar.
  • Freeze dried meyvelerin diğer bir önemli özelliği de içeriğine herhangi bir koruyucu madde eklenmemiş olmasıdır. Böylece gerçekten doğal ve sağlıklı beslendiğinizi garanti altına almış olursunuz.

Freeze Dried Meyveler Her An Yanınızda! / Dilediğiniz Gibi Dilediğiniz Zaman Tüketin! 

Freeze dried gıdaların arasında en çok tercih edilen ve güvenle tüketilen doğal ve sağlıklı freeze dried meyveler Pol’s tarafından üretilir ve tüketicilerine özel ambalajlar halinde paketlenerek sunulur. Her birini doğrudan tüketebilir veya dilediğiniz tariflere ekleyebilirsiniz. İşte, Pol’s’un üretimini sağladığı freeze dried meyveleri nasıl ve ne zaman tüketebileceğinize dair tavsiyeler;

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Çilek 

Bir paket freeze dried çilek meyvesi ile gün içerisinde ihtiyacınız olan enerjinin büyük bir kısmını tamamlayabilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Vişne 

Freeze dried vişne ile çocuklarınızın okulda geçirecekleri beslenme saatlerini zenginleştirip onları mutlu edebilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Ahududu 

Eğer bir diyet programı içerisindeyseniz ve gün içerisinde hafif ve sağlıklı bir ara öğün ihtiyacınız varsa freeze dried ahududuyu tercih edebilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Portakal 

Spor öncesi veya spor sonrası muhteşem aroması ve zengin besin değerleri ile size enerji verecek freeze dried portakalı spor çantanızdan eksik etmeyeceksiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Mısır 

Film izlerken veya durduk yere canınız bir atıştırmalık mı istedi? Neden sağlıksız, yağlı ve yüksek kalorili sıradan atıştırmalıklara yönelesiniz ki? İşte masum atıştırmalık freeze dried mısır diğerlerinin tam aksine çıtır lezzete sahip yemesi son derece keyifli atıştırmalık alternatifi…

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Böğürtlen 

Sabah koşusuna mı çıkıyorsunuz. Bel çantanızda veya cebinizde freeze dried böğütlene yer açmalısınız. Onu denedikten sonra koşu dışında bile onu yanınızdan ayıramayacaksınız.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Elma

Kahvaltınızı hafif, doyurucu, doğal ve sağlıklı hale getirmek için freeze dried elmayı deneyin. Tek başına yemek istemiyorsanız, tercihinize uygun tahıl gevrekleri içerisine de ekleyebilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Kayısı 

Uzun bir seyahate çıkıyor ve bu uzun yolculukta yanınıza almak istediğiniz doyurucu atıştırmalık mı arıyorsunuz? Onu buldunuz! Freeze dried kayısı sizin için en ideal tercih olacak.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Kivi 

Akşama misafirleriniz gelecek, onları ikramlarınızla şaşırtmak mı istiyorsunuz? Freeze dried kivi ile kısa sürede kekler, kurabiyeler, kokteyller veya günün hararetini alacak dondurmalar hazırlayarak bunu başarabilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried İncir 

İçeriğinde glüten bulunan ürünlere hassasiyetiniz varsa veya diyabet ile savaş veriyorsanız freeze dried incir tüketerek kendinizi güvende hissedebilirsiniz.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dried Erik 

Freeze dried erik, kampta ya da bir doğa yürüyüşüne çıktığınız zaman size eşlik edebilir. Çıtır ve enfes lezzeti ile size doğanın içinden seslenir ve aroması ile damağınızı şenlendirir.

Freeze Dried Meyvelerin Nasıl Sağlıklı Bir Fark Yaratabileceğini Görün! / Mutlaka Deneyin! 

Yerken sizi şüpheye düşürecek tüm argümanlardan sıyrılmanıza sadece ama sadece sizi kendisine odaklayabilecek Pol’s Freeze Fresh freeze dried meyve alternatifleri ile hemen tanışabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey kendiniz ve sevdikleriniz için favori freeze dried meyvenizi hemen sepetinize eklemek ve siparişinizi tamamlamak. Onu ilk elinize aldığınızda bile farkı anlayacak, tattığınızda ise gerçek lezzetin tadına varacaksınız.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.