Freeze Dry Nedir?

Freeze dry kavramının Türkçedeki karşılığı; dondurarak kurutma tekniğidir. Geleneksel yöntemlerle kurutulan ürünlerden çok daha fazla avantajlı ve güvenilir olan bu yöntem hem sağlığımızı koruyor hem de pratik besinlere her an ulaşabilmemizi sağlıyor. Özellikle mevsimsiz taze meyve tüketim imkânı sağlayan freeze dry yöntemi ile sürdürülebilir sağlıklı beslenme imkânı büyük oranda desteklenmiş oluyor.

Freeze Dry Yöntemi Nasıl Uygulanır? 

Tüm dünyada uzun yıllar boyu gıdaların kalitesinin bozulmadan saklanabilmesi konusunda en gelişmiş teknoloji olarak kabul edilen freeze dry yöntemi taze ürünlerin önce dondurulması sonra ise kurutulması esasına dayanır. Ürün içerisinde oluşan buz kristalleri sıvı hale geçirilmeden gaz haline dönüştürülerek yok edilir. Bu yöntem pek çok meyve ve sebzeye rahatlıkla uygulanabilir.

Freeze Dry Yönteminin Avantajları

Freeze dry yöntemi geleneksel meyve kurutuma tekniklerinden çok daha avantajlıdır. Sağlıklı ve doğal beslenme imkânı sağlayan freeze dry yönteminden geçirilen, taze meyve ve sebzeler işlem esnasında minimal düzeyde hücre yırtılması yaşadıklarından fiziksel formlarını ve hacimlerini maksimum düzeyde korurlar. Ayrıca freeze dry yöntemi ile hazırlanan meyve ve sebzeler kendilerine has tatlarından, kokularından, renklerinden, dokularından ve en önemlisi de besin değerlerinden neredeyse hiç taviz vermezler.

Freeze Dry Teknolojisi ile Üretilen Meyveler

Freeze dry teknolojisi özellikle gıda üretim alanında oldukça yaygındır. Bilindik meyve sebze kurutma yöntemlerine göre çok daha avantajlı olan freeze dry teknolojisi ile; çilek, vişne, elma, kayısı, kiraz, muz, tane mısır, böğürtlen ve daha pek çok meyve cipsi üretmek mümkündür. Dallarındaki tazeliklerini büyük oranda koruyabilen, glutensiz ve koruyucusuz ve herhangi bir katkı maddesi içermeyen freeze dry meyve alternatiflerini dilediğiniz şekilde tüketebilirsiniz.

Freeze Dry Meyveler Nasıl Tüketilir? 

Freeze dry meyveler doğallıkları ve maksimum besin değerleri ile giderek daha geniş tüketici kitlesine erişmeye başladı. Küresel anlamda sağlıklı, doğal ve pratik gıdalara karşı artan yoğun ilgi çerçevesinde daha fazla üretilmeye başlayan freeze dry meyveler günlük yaşam içerisinde her yaş grubu tarafından doğrudan tüketilebilir. Tercihe göre birbirinden farklı ve özel tariflerin içerisine eklenebilir. Freeze dry yöntemi ile üretilmiş damak zevkinize uygun bir meyveyi seçerek, muhteşem lezzete sahip kekler, pastalar, kurabiyeler, meyveli yoğurtlar, çeşitli içecekler, kokteyller, aromalar, dondurmalar ve daha pek çok tarifi keyifle hazırlayabilirsiniz.

Freeze Dry Meyveleri Kimler Tüketebilir?

Pol’s tarafından mevsiminde yetiştirilen meyvelerden katkısız ve koruyucusuz olarak üretimi sağlanan freeze dry meyveler yediden yetmişe herkes tarafından dört mevsim günün her anı güvenle tüketilebilir. Damak çatlatan lezzeti, enfes aroması, muhteşem çıtırlığı ve zengin besin değerleri ile Pol’s Freeze Fresh freeze dry meyveler doğrudan tüketime hazır olacak şekilde ambalajlanarak sizlere sunulur.

Pol’s Freeze Fresh Freeze Dry Meyveler Her An Yanı Başınızda!

Sağlıklı gıda üretim ve tüketimine karşı oldukça hassas bakış açısına sahip Pol’s tarafından üretilen freeze dry meyveler spor yaparken, iş koşuşturmacası içerisinde, doğal bir atıştırmalık ihtiyacı hissedildiği anda, çocukların okul beslenme saatlerinde, yolculuk esnasında, kampta, diyet ara öğünlerinde, kısacası her an yanınızda bulundurabileceğiniz, kolay erişilebilir pratik, hafif, çıtır çıtır, doyurucu ve sağlıklı atıştırmalık alternatifiniz olacak. Pol’s Freeze Fresh Freeze Dry çilek, elma, armut, mısır, ahududu, böğürtlen gibi geniş seçenek yelpazesinden damak zevkinize uygun olanı hemen sepetinize ekleyip satın alabilir doğallığın ve tazeliğin tadını siz de keşfedebilirsiniz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.