İncir reçeli; incir meyvesinin şeker ve limon suyu ile birlikte uygun kıvam alıncaya kadar uygun derecelerde kaynatılarak elde edilen kahvaltılık tatlıdır. Başta Türkiye olmak üzere tüm dünyada kahvaltı sofralarını süsleyen ayrı tat ve aromaya sahip incir reçeli farklı yaş grupları tarafından büyük beğeni ile tüketilir. Özellikle içerisinde yapay tatlandırıcılar, koruyucu, renklendirici veya katkı maddeleri içeren incir reçelleri hileye açık bir ürün olduğundan tüketiciler tarafından dikkatli olunmalıdır. Bu yüzden sağlıklı ve doğru beslenmek adına incir reçeli tüketirken meyvelerin görünümleri ile beraber içeriklerine de dikkat etmek gerekir.

İncir Reçeli Nasıl Hazırlanır? 

İncir reçeli içerisinde doğal koşullar altında yetiştirilmiş GDO içermeyen incirler ve doğal tatlandırıcılar  kullanılır. Şeker ya da türevleri yerine hurma suyu, elma suyu kullanılabildiği gibi herhangi bir tatlandırıcı malzeme eklenmeden de hazırlanabilir. Ayrıca reçelin besin değerini arttırmak için doğal Chia tohumu da eklenebilir. Chia tohumu, yüksek miktarda omega-3, lif, protein, kalsiyum, magnezyum, fosfor ve demir gibi önemli besinleri içeren bir gıdadır. Ayrıca antioksidan bakımından da oldukça zengin olan Chia tohumları ile zenginleştirilmiş doğal incir reçeli hem sağlıklı hem de besleyici bir tercihtir.

İncir Reçeli Tüketim Önerileri 

İncir reçeli, lezzetli ve sağlıklı bir tatlandırıcı olarak kullanılabilecek bir meyve reçeli türüdür. Özellikle Türk mutfağında özel bir yere sahip olan incir reçeli tüketicilerin kendi damak zevklerine göre farklı şekillerde tüketilir. Örneğin; incir reçeli, tuzlu veya tatlı açık ekmek üzerine sürülebilir, yoğurt gibi probiyotik içeren gıdalarla birlikte tüketilebildiği gibi smoothie veya milkshake tariflerinde kullanılabilir. Ayrıca kek veya börek tarifi için de kullanılabilir.

Doğal İncir Reçeli

Doğal incir reçeli; mevsiminde yetişmiş incirlerin doğal tatlandırıcılar ile birlikte istenilen kıvama gelinceye kadar pişirilmesi ile elde edilen üründür. Düşük sıcaklık altında kontrollü bir şekilde pişirilen incir reçeli içerisinde yer alan meyveler fiziksel formları ve besin değerleri bakımından maksimum düzeyde korunur. İncir reçeli içerisinde glüten, renklendirici, koruyucu, jelatin veya bunlara benzer insan sağlığını tehdit edici herhangi bir ürün yer almaz. Doğal malzemelerle hazırlanan incir reçeli tadı, kokusu, rengi ve besin değerleri bakımdan tüketicilerinin ihtiyaçlarını ve beklentilerini en üst seviyede karşılar.

Doğal Lezzetin Sırrı; Pol’s Gurme Doğal ve Katkısız İncir Reçeli

Pol’s Gurme doğal ve katkısız incir reçeli tüketicileri için sunulan doğal lezzetin sırrıdır. Ham malzemelerin hasadından, temizleme aşamasına, reçel reçetesine uygun karışımın hazırlanmasından malzemelerin pişirilip ambalajlanmasına kadar büyük bir titizlikle çalışan Pol’s Gurme üretim ekibi için her zaman öncelik sağlıktır. Pol’s Gurme doğal ve katkısız incir reçelini diğer türevlerinden ayıran en önemli nitelikleri;

  • Antioksidan içermesi
  • Gluten içermemesi
  • Yağ oranı düşük ve diyet lifi içermesi, kilo kontrolünde dengeleyici besin görevi üstlenmesi
  • Tamamen doğal olması, koruyucu madde, katkı veya ilave aroma içermemesi
  • Meyvenin doğal tatlılığı ve rengini tamamen koruması
  • İçeriğinde bulunan Chia tohumları dolayısıyla yüksek besin değerlerine sahip olması
  • Mükemmel dengelenmiş lezzete ve kıvama sahip olması
  • Meyve kaynaklı florası ile sindirim sistemine yardımcı ek gıda takviyesi olarak tüketilebilmesidir.

Doğal Lezzet Evinize Geliyor; Pol’s Gurme Doğal ve Katkısız İncir Reçeli 

Pol’s Gurme doğal ve katkısız incir reçeli, doğal lezzetlerin ve sağlıklı beslenmenin arayışında olanlar için mükemmel bir seçimdir. İçindeki tüm malzemeler tamamen doğal ve katkısızdır, size ve ailenize en yüksek kalitede bir lezzet sunar. Ev yapımı tadında enfes kahvaltı tatlısı için Pol’s Gurme doğal ve katkısız incir reçelini sepetinize eklemeyi unutmayın!

Yorumlar devre dışı bırakıldı.