Sıcaklarla birlikte yaz mevsiminin gelişi daha da iyi anlaşılıyor. Bu sıcaklarla baş etmenin en iyi yolu ise soğuk içecek ve yiyeceklerden geçiyor. Buz gibi bir dondurma ise yaz mevsiminin en popüler seçeneği oluyor. Ancak görüntüleri ile göz kamaştıran hazır dondurmalar, içimizi ferahlatırken sağlığımıza zarar veriyor. Çünkü hazır dondurmaların içerisinde rafine şeker bulunuyor. Bu da onların içerisindeki meyvelerin doğallığını da kaybetmesine yol açıyor. Peki, bu eşsiz lezzeti daha sağlıklı hale getirmenin bir yöntemi yok mu? Tabi ki var! Kendi dondurmanızı kendiniz yapabilirsiniz. Freeze Fresh lezzetleri ile de bunu yapmak çok kolay… Freeze Dry yöntemi ile kurutulmuş meyvelerle yapılan dondurma hem doğal hem de sağlıklı oluyor. Çünkü bu meyveler, kurutma işlemi sırasında besin değerlerini kaybetmiyor. Size de sadece bu sağlıklı atıştırmalıklarla en sağlıklı çilekli dondurmayı yapmak kalıyor.

Çilekli Dondurma Malzemeleri

  • 2 su bardağı toz Freeze Fresh çıtır çilek
  • 1 su bardağı tatlı yoğurt
  • 1 su bardağı esmer şeker
  • 1 paket  süt kreması

 

Çilekli Dondurma Nasıl Yapılır?

Doğal ve sağlıklı çilekli dondurma yapmak için öncelikle Freeze Fresh çıtır çilekleri blendera koyun. Çilekler, toz haline gelene kadar iyice öğütün. Sonrasında üzerine bir su bardağı esmer şekeri de ekleyerek karıştırmaya devam edin. Son olarak bir su bardağı yoğurt ve bir paket süt kremasını da blender içerisine ekleyin. Bütün malzemeleri birbiri ile iyice karıştırın. Karışım krema kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin.

Dondurma karışımınız hazır olduktan sonra geniş kapaklı plastik bir kabın içerisine koyun. Kabın kapağını kapatmadan derin dondurucuya yerleştirin. Dondurma yaparken dikkat etmeniz gereken nokta; bütün karışımın eşit bir biçimde donmasıdır. Bunu sağlayabilmek için 2 saatte bir karışımı çıkartıp karıştırarak tekrar dondurucuya koyun. Bu işlemi karışım, tamamen donana kadar tekrarlayın. Karışım, 6-8 saat sonrasında donacaktır.

Dondurma işleminden sonra kabı derin dondurucudan çıkarın ve servis edin. Yaz aylarının vazgeçilmezi olacak sağlıklı, doğal, el yapımı ve lezzetli çilekli dondurmanızı afiyetle yiyebilirsiniz. Afiyet olsun!

Yorumlar devre dışı bırakıldı.