Wefood Seylon Tarçın Çubuk 20 g

39,90

Yumuşak ve doğal bir lezzete sahip Seylon Çubuk Tarçın, içerdiği aktif bileşenler ve çekici lezzetiyle hem etkili hem de oldukça keyifli bir tüketim sağlıyor.

Stokta yok

Stok kodu: 6200067 Kategoriler: , ,

300 TL üzeri alışverişlerde kargo bedava!

  • Kolay iade
  • Hızlı kargo
  • Güvenli ve kolay ödeme
, ,

Açıklama

Wefood Seylon Tarçın Çubuk (20g)

Seylon tarçını, orijini bakımından “adını Sri Lanka’nın eski ismi Seylon’dan almış bir tarçın türü” olarak tanımlanabilir. Ancak bu tarçın türünün ayırt edici asıl özelliği, anavatanında yetişmesinden değil işleme metodundan ileri geliyor. Sri Lanka’da gelenekselleşmiş olan bu yöntemde, tarçının koyu renkli ve acı dış kabukları temizlenerek sadece iç kabuklar kullanılıyor. İç kabuklar, tarçının doğal bileşenlerinden olan kumarini oldukça az miktarda içeriyor. Bu sayede güvenli bir içeriğe, aynı zamanda daha yumuşak ve doğal bir lezzete sahip oluyor.

Doğal ve Sağlıklı Wefood Seylon Tarçın Çubuk

Tarçın, içerdiği aktif bileşenler ve çekici lezzetiyle hem etkili hem de oldukça keyifli bir tüketim sağlıyor. Ürünün baharat olarak toz şeklinde kullanımının yanı sıra, yalnızca aromasından faydalanmak amacıyla çubuk formu da sıkça tercih ediliyor. Peki, doyumsuz lezzeti ve sayısız yararından dolayı bol bol tarçın tüketirken; ürün seçiminizden dolayı aslında büyük bir riske giriyor olabileceğinizi biliyor muydunuz? Tarçının, Çin ve Seylon olmak üzere iki farklı türü bulunuyor. Dış kabuklarıyla birlikte tıraşlanan Çin (Cassia) tarçını, acı ve keskin bir tada sahip olmakla birlikte bol miktarda kumarin içeriyor. Kumarin ise vücutta pek çok yan etki doğurabilecek riskli bir etken madde olmasıyla biliniyor. Buna karşılık Seylon (Ceylon) tarçını, düşük seviyedeki kumarin içeriğiyle son derece güvenli ve üstün lezzetli bir tüketim ayrıcalığı sunuyor.

Alışveriş Sepeti